Tajemnice medyczne

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala...

Oglądaj w

TV Puls
  • Miłość z internetu/ Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Mamo! (odc. 13)
    sobota, 30 marca, 7:50
  • Niefortunny strzał/ Pod złym wpływem (odc. 14)
    sobota, 6 kwietnia, 7:50

Postaci

Doktor Kacper Kamiński

Doktor Kacper Kamiński

Doktor Kacper Kamiński (Kacper Anuszewski) - 34 lata, rozwodnik, ma 7-letniego syna, którego bardzo kocha i za którym bardzo tęskni. Żona odeszła od niego dlatego, że praca zawsze była dla niego na pierwszym miejscu. Wie o tym, że podoba się kobietom i potrafi to wykorzystać.

Doktor Paulina Miodyńska

Doktor Paulina Miodyńska

Doktor Paulina Miodyńska (Joanna Mądry) - lekarz pogotowia. 30 lat, samotna, nie ma dzieci. Jest bardzo ambitna. Interesuje ją tylko ratowanie ludziom życia, dlatego całe swoje życie poświęca medycynie. Każdą chwilę, którą nie spędza w szpitalu poświęca dalszemu zgłębianiu swojej wiedzy medycznej – ma mnóstwo specjalistycznych książek i czasopism medycznych. Brakuje jej psychologicznego podejścia do ludzi. Jest szczera do bólu, konkretna i bezpośrednia – nawet wtedy, gdy przekazuje swoim pacjentom nieprzyjemne wiadomości.

Doktor Marzena Kabarczyk

Doktor Marzena Kabarczyk

Doktor Marzena Kabarczyk (Katarzyna Skoniecka) - 37 lat, zamężna, troje dzieci. Ciepła i otwarta osoba. Męża poznała w bardzo młodym wieku, kiedy rozpoczynała studia. Łączenie obowiązków rodzinnych z nauką, a później pracą zawodową było dla niej dużym wyzwaniem. Zawsze rozdarta między życiem domowym, a pracą w szpitalu. Ma duży autorytet wśród swoich pacjentów, których traktuje bardzo łagodnie. Ma bardzo dobre podejście do dzieci i młodzieży. Żałuje, że nie poszła na pediatrię.

 

Doktor Artur Szymczyk

Doktor Artur Szymczyk

Doktor Artur Szymczyk (Leszek Malec) - lekarz pogotowia, traumatolog. 47 lat, żonaty, dwoje dzieci (19-letni syn i 16-letnia córka). Początkowo specjalizował się w chirurgii ogólnej, ale doszedł do wniosku, że przy swoich warunkach psychofizycznych najlepiej sprawdzi się jako traumatolog zajmujący się nagłymi wypadkami. Uważa, że rozmowa z pacjentem jest taka samo ważna, jak badania lekarskie. Jego zdaniem im więcej lekarz będzie wiedział o swoim pacjencie, tym bardziej skuteczne będzie leczenie.

W najbliższym odcinku

Głowa pełna bólu/ Zapracowana matka (odc. 12)

Cezary dostaje nową pracę jako księgowy. W firmie poznaje Joannę, która pracuje tam od dwóch lat dzięki Grzegorzowi. Cezary zataja przed pracodawcą i Joanną fakt, że podlega opiece kuratora, Natalii, z powodu swojego stanu zdrowia. Kto weźmie odpowiedzialność za nieszczęśliwe zdarzenie, gdy okaże się, na co Cezary choruje. Emilia, kochająca matka i żona, trafia do szpitala ze względu na utratę przytomności. Towarzyszy jej mąż, który wyraźnie ma poczucie winy za stan zdrowia żony. Okazuje się, że rodzina niedawno zdecydowała się na zakup nowego domu i wzięcie kredytu, który spłaca głównie Emilia, ponieważ jej mąż, Marcin został zwolniony z pracy. Kobieta jednak nie chce przyznać, jak bardzo wpływa to na styl jej życia. Lekarze muszą odpowiedzieć na przyczyny omdleń Emilii.

Miłość z internetu/ Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, Mamo! (odc. 13)

Ewa trafia do szpitala po próbie samobójczej. Na szczęście w porę odnalazł ją Tomasz, z którym kobieta niedawno się rozstała. Przyczyną jest stwierdzona u Ewy przedwczesna menopauza, o której mężczyzna miał się nigdy nie dowiedzieć. Jednak jak tylko Tomasz poznaje prawdę od przyjaciółki Ewy, postanawia zakończyć szczęśliwy związek i odchodzi. Czy sytuację uda się jeszcze uratować? Teresa jest właścicielem firmy z odzieżą dziecięcą. Samotnie wychowuje córkę, która uważa, że matka przez lata poświęcała jej niedostateczną ilość czasu. Sytuacja staje się jeszcze bardziej napięta, kiedy Teresa decyduje się na adopcję dziewczyny, z którą pracuje. Eliza nie zgadza się na przyszywaną siostrę, ale nie wie jak przeszkodzić matce. Wkrótce kobieta trafia do szpitala.

Niefortunny strzał/ Pod złym wpływem (odc. 14)

Mariusz, Anna i Piotr są szczęśliwą rodziną. Pewnego dnia wszystko niszczy nieprzewidziany wypadek. Partner Mariusza z policji ginie na służbie, co bardzo wpływa na drugiego mężczyznę. Popada w depresję i nikt nie jest w stanie mu pomóc. Wkrótce Mariusz w niewyjaśnionych okolicznościach trafia do szpitala. Lekarze próbują ustalić, czy życie policjanta także jest zagrożone. Nina jest młodą dziewczyną, zainspirowana kulturą buddyjską. Jej matka, agentka nieruchomości, patrzy zupełnie inaczej na świat i przyczynę dziwnych zachowań swojej córki upatruje w „medium”. Okazuje się jednak, że powód jest zupełnie inny, a matka nie wie, co Nina tak naprawdę robi w swoim wolnym czasie...

Opis

Zagadkowe historie, dociekliwi lekarze i pacjenci, którzy mają wiele do ukrycia...

„Tajemnice medyczne” to serial typu scripted-docu, który prezentuje historie pacjentów oddziału ratunkowego szpitala. Każda opowieść rozpoczyna się w momencie przybycia poszkodowanego na izbę przyjęć. Poprzez retrospekcję widzowie poznają wydarzenia, które miały bezpośredni wpływ na stan zdrowia chorego i przez które znalazł się na ostrym dyżurze. Co wydarzyło się w życiu ludzi, którzy trafili do szpitala? Jakie tajemnice skrywają? Do czego boją się przyznać? Na te i inne pytania muszą odpowiedzieć serialowi lekarze, którzy zamieniają się w prawdziwych detektywów.

W role serialowych lekarzy wcielają się aktorzy z popularnych polskich seriali: Leszek Malec (w roli doktora Artura, lekarza pogotowia, traumatologa; wystąpił m.in. w serialu „Pierwsza miłość”), Katarzyna Skoniecka (jako doktor Marzena, lekarz pogotowia, toksykolog; znana m.in. z serialu „Pierwsza miłość”), Joanna Mądry (gra doktor Paulinę, lekarza pogotowia; wystąpiła w m.in. w serialach „Barwy szczęścia”, „Czas honoru”, „Lekarze” i „Przyjaciółki”) i Kacper Anuszewski (serialowy doktor, Kacper; pojawiający się w serialach: „Klan”, „M jak Miłość”, „Na Wspólnej”, „Ojciec Mateusz” i „Prawo Agaty”).