Tomek i przyjaciele

„Tomek i przyjaciele” to niezwykły serial animowany uwielbiany przez dzieci z całego świata. Wspaniała animacja, która promuje najważniejsze wartości.

PULS2
  • Powolny Sławek (odc. 1, sezon 19)
    sobota, 25 stycznia, 11:05
  • Dwa koła (odc. 2, sezon 19)
    poniedziałek, 27 stycznia, 9:10
  • Czerwoni i niebiescy (odc. 3, sezon 19)
    wtorek, 28 stycznia, 9:10

W najbliższym odcinku

Powolny Sławek (sezon 19, odc. 1)

Sławek to bardzo stary parowóz. Kiedyś był szybki niczym błyskawica. Podczas przejazdu przez most słyszy dziwne dźwięki. Okazuje się, że jest on uszkodzony, bo wykręciła się śrubka. Sławkowi udaje się zatrzymać pędzącego Gabrysia, dzięki czemu nie dochodzi do wypadku.

Dwa koła (sezon 19, odc. 2)

Szymek dostaje kolejne ważne zadanie. Tym razem ma zawieść księżną i księcia Boxfordu na przyjęcie w u Lorda Kamila. Musi dojechać tam bardzo szybko, jednak niestety podczas podróży dochodzi do awarii. W dotarciu do celu pomagają im więc kolejne maszyny.

Czerwoni i niebiescy (sezon 19, odc. 3)

Pewnego dnia drużyna Sodor United ma zmierzyć się z drużyną z Barrow. Sędzią ma zostać zawiadowca, natomiast Tomek i Kuba mają dowieźć na miejsce kibiców. Lokomotywy zaczynają między sobą rywalizować, która z nich zrobi to szybciej.

Kto jest najlepszy (sezon 19, odc. 4)

Pewnego dnia Kinga i Kacper postanawiają urządzić sobie wyścig. Niestety na swojej drodze ciągle spotykają jakieś przeszkody. Kto okaże się szybszy i wygra mimo kłopotów?

Mały parowóz, który lubił wyścigi (sezon 19, odc. 5)

Kiedy pewnego dnia Tomek pracuje na bocznicy, nagle zauważa coś żółtego. Niespodziewanie zderza się z zielono-żółtą lokomotywą. Okazuje się, że maszyna ma na imię Filip i przybyła na wyspę Sodor, aby pomóc w przetaczaniu wagonów.

Filip na ratunek (sezon 19, odc. 6)

Kiedy pewnego dnia Filip pokazuje Tomkowi jak przetacza się wagony, zjawia się Kuba. Ten postanawia z kolei pokazać jaki jest silny. Doprowadza to do niemałych kłopotów.

Opis

Tomek i przyjaciele to animowany serial dla dzieci o przygodach małej niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek. Wszystko dzieje się na wyspie Sodor, gdzie głównym środkiem transportu jest kolej. Zarządza nią Pan Skrzyneczka, przez lokomotywy nazywany Grubym Zawiadowcą. Tomek razem z grupą przyjaciół: Edkiem, Heniem, Gabrysiem, Kubą, Piotrusiem, Tobikiem i Emilką pracują na kolei Pana Skrzyneczki. Dbają o to, żeby wszystko było zawsze na czas. Dzięki swojej pracowitości Tomek jest numerem 1 i tym samym przykładem dla innych. Jest zawsze uśmiechnięty i kiedy tylko może chętnie pomaga innym. Podczas swojej codziennej pracy Tomek i jego przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych przygód i ciągle uczą się czegoś nowego.

Tomek i przyjaciele to gwarancja zabawy i wspaniałych przeżyć. Uczy dzieci jak ważna jest przyjaźń i pomoc innym. Odpalajcie telewizory i wybierzcie się na wspólną przejażdżkę z sympatycznym Tomkiem.