Powrót do przyszłości II

Powrót do przyszłości II

Marty McFly po raz kolejny wyrusza w niesamowitą podróż w przyszłość. Tym razem celem jest uratowanie rodziny Marty’ego. 

Opis

Podróż do przyszłości II to kontynuacja fantastycznej i niesztampowej opowieści o przygodach podróżującego w czasie Marty’ego McFly’a i doktorza Emmetta Browna. W ich role wcielają się Michael J. Fox (Powrót do przyszłości) i Christopher Lloyd (Sin City 2: Damulka warta grzechu).

Marty McFly (Michael J. Fox) po raz kolejny wyrusza w niesamowitą podróż w przyszłość. Tym razem celem jest uratowanie rodziny Marty’ego. Razem z Martym wysłana zostaje jego dziewczyna Jennifer (Elisabeth Shue). Doktor Brown przenosząc się w czasie, zdobywa gazetę, gdzie na pierwszej stronie widnieje zdjęcie syna Marty’ego trafiającego za kratki. Kiedy chłopak się o tym dowiaduje postanawia zrobić wszystko, aby zmienić bieg wydarzeń. Na swojej drodze spotyka potomka swojego wroga Griffa Tannena (Thomas F. Wilson), który przysparza kłopotów również synowi Marty’ego. Sprawy komplikują się coraz bardziej, ponieważ zamiast poprawy przyszłości wszystko robi się bardziej skomplikowane. Kolejne newsy w gazetach zmieniają się, ale nie są zbyt dobre dla Marty’ego i doktora Browna. Wkraczając w przyszłość, chcieli zapobiec wydarzeniom, które mogły zrujnować rodzinę chłopaka, ale zamiast tego narobili jeszcze większego bałaganu. Każda ingerencja w przyszłości zmienia kolejność zdarzeń. W trakcie kiedy Marty walczy z przeciwnościami losu jego dziewczyna Jennifer zostaje znaleziona śpiąca przez policję i odwieziona do domu, w którym rzekomo mieszka. Okazuje się, że trafia pod dobry adres, ale na nieszczęscie są tam jej dzieci oraz Marty z przyszłości, z którymi nie może się zobaczyć, bo może to zaburzyć podróżowanie w przyszłości. Dziewczyna jest w szoku, gdy widzi jak wygląda jej życie. Nie wie jednak, że ona z przyszłości zadaje się z Griffem, który został milionerem obstawiając wiele zakładów sportowych. Okazuje się, że wszystkie wydarzenia mają miejsce, ponieważ w jego ręce za młodu wpada gazeta z przyszłymi opisami wszystkich wyników sportowych. Czy Marty’emu uda się odzyskać gazetę i doprowadzić do porządku przyszłość i teraźniejszość?