Ostatni Mohikanin

Ostatni Mohikanin

„Ostatni Mohikanin” to piękna opowieść o miłości, wartościach rodzinnych i walce dobra ze złem z okrutną wojną w tle. Ten film dostarczy Wam wielu niezapomnianych wrażeń!

Opis

XVIII wiek, Ameryka Północna. Sokole Oko (Daniel Day-Lewis) we wczesnych latach swojego życia stracił rodziców i został przygarnięty przez Mohikanina Chingachgooka (Russell Means). Mężczyzna traktował go jak syna. Kiedy wybucha wojna pomiędzy Anglią i Francją, Sokole Oko i jego najbliżsi starają się nie mieszać w sprawy zwaśnionych narodów i żyć w zgodzie z naturą i zasadami swojego plemienia. Jednak pewnego dnia chłopak ratuje z zasadzki córki angielskiego dowódcy. Obiecuje dziewczynom, że pomoże im dotrzeć na tereny kontrolowane przez Brytyjczyków. Los chce, że Sokole Oko zakochuje się w jednej z nich – Corze (Madeleine Stowe). Ta sytuacja przyniesie bohaterom wiele niesamowitych przygód, ale przysporzy też wiele cierpienia.

Ostatni Mohikanin to piękna opowieść o miłości, wartościach rodzinnych i walce dobra ze złem z okrutną wojną w tle. Ten film dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Koniecznie musicie go zobaczyć!