Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Stańcowane pantofelki

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Stańcowane pantofelki

Króla Karla bardzo nurtuje sprawa podziurawionych pantofelków swoich dwunastu córek. Razem ze swoim doradcą król zastanawia się jak rozwiązać zagadkę butów.

Opis

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Stańcowane pantofelki to kolejna opowieść, która bawi i uczy. Doskonały film dla dzieci na niedzielne leniuchowanie przed telewizorem.

Króla Karla (Dieter Hallervorden) bardzo nurtuje sprawa podziurawionych pantofelków swoich dwunastu córek. Razem ze swoim doradcą (Andreas Schmidt) król zastanawia się jak rozwiązać zagadkę butów. Postanawia ogłosić konkurs. Jeżeli jakiś młodzieniec w ciągu trzech dni rozwiąże zagadkę dziurawych pantofelków będzie mógł wziąć za żonę jedną z córek króla. Niestety, jeżeli nie uda się mu rozwiązać zagwozdki, to czeka go szubienica. Wielu śmiałków próbowało, niestety kiedy mijały trzy dni każdy z nich zapadał w głęboki sen. Nikt nie wiedział co jest tego przyczyną. Pewien młodzieniec o imieniu Anton (Carlo Ljubek) postanowił spróbować swoich sił. Na jego szczęście stał się również posiadaczem peleryny niewidki, którą postanowił wykorzystać do odkrycia prawdy. Anton dostrzega również, że podoba się jednej z córek króla – Amandzie (Inez Björg David). Kiedy dziewczyna przychodzi uchronić go od szubienicy i tak jak poprzednich śmiałków napoić magiczną usypiającą miksturą, Anton udaje, że wypija napój i zapada w sen. Wtedy dostrzega również, że dziewczyna cierpi, ale musi zrobić, to co do niej należy, jeżeli chce go uratować. Czy Anton rozwiąże zagadkę podziurawionych pantofelków? Jak zakończy się ta cała historia?