Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Gęsiareczka

Najpiękniejsze baśnie braci Grimm: Gęsiareczka

W pewnym królestwie żyje skromna i miła królewna Elizabeth. Kiedyś, jak była mała i jechała razem z matką karocą. Ich osobista służąca zatrzymała powóz...

Opis

Piękna i pouczająca jedna z Najpiękniejszych baśni braci Grimm: Gęsiareczka opowie historię królewny Elizabeth i królewicza Leopolda, których dzieli kłamstwo pokojówki Magdaleny. Czy odkryją prawdę?

W pewnym królestwie żyje skromna i miła królewna Elizabeth (Karoline Herfurth). Kiedyś, jak była mała i jechała razem z matką karocą. Ich osobista służąca zatrzymała powóz, aby rozkazać spotkanej na drodze dziewczynce, żeby nalała wody do kubka, ponieważ królewnie chce się pić. Po czym karoca odjechała przejeżdżając upuszczoną przez wieśniaczkę lalkę. Od tego wydarzenia minęło kilka lat. Elizabeth wyrosła na piękną królewnę. Przyszedł czas zamążpójścia i Elizabeth wraz z matką - Królową Dorotheą (Petra Kelling) miała udać się do sąsiedniego królestwa, aby poślubić królewicza Leopolda (Florian Lukas). Niestety królowa przed samym wyjazdem poczuła się bardzo źle i ze względu na swoje zdrowie lekarz nakazał zrezygnować z podróży. Na towarzysza królewny zgłosiła się pokojówka Magdalena (Susanne Bormann), ta sama, której lalka została przejechana przez królewską karocę. Od samego początku Elizabeth nie czuła się dobrze w towarzystwie Magdaleny. Jak się szybko okazało pokojówka miała podstępny plan. Wepchnęła Elizabeth do wody i powiedziała, że uratuje ją tylko wtedy, gdy ta przysięgnie, że od teraz to Magdalena będzie królewną Elizabeth, a królewna stanie się służącą. Elizabeth nie miała wyjścia i do zamku królewicza Leopolda dotarła jako pokojówka Magdalena. Czy królewicz rozpozna prawdziwą królewnę, o której słyszał same dobre rzeczy? Jak potoczą się losy prawdziwej Elizabeth?