Dawno temu w trawie

Dawno temu w trawie

Dawno temu w trawie to genialna animacja Disneya nominowana do Oscara za najlepszą muzykę oryginalną. Głównym bohaterem jest Flik, młodzieniec pełen zapału i pomysłów.

Opis

Dawno temu w trawie to genialna animacja Disneya nominowana do Oscara za najlepszą muzykę oryginalną. Dawno temu w trawie opowiada losy malutkich, ale silnych i pracowitych mrówek. Głównym bohaterem jest Flik, młodzieniec pełen zapału i pomysłów. Kolonia, w której mieszka jest nękana przez koniki polne. Zastraszone mrówki pracują wiosną i latem tylko po to, by uzbierać pożywienie na haracz. Flik nie godzi się na takie traktowanie, oświadcza przed wszystkimi co zamierza zrobić. Księżniczka Atta, po naradzie z doradcami, godzi się na jego pomysł. Mieszkańcy mrowiska są szczęśliwi, ponieważ bez przeszkód mogą kontynuować swoją pracę. Celem Flika jest odnalezienie silnych i odważnych owadów, które pomogą mrówkom pokonać koniki polne. Choć inne mrówki twierdzą, że nie minie godzina a Flik pojawi się w mrowisku z płaczem, dzielna mrówka hardo kroczy przed siebie. W końcu wędrówka przynosi efekty. Flik trafia do miasta pełnego przedziwnych żyjątek i poznaje grupę mężnie wyglądających owadów. Mrówka mając ze sobą biedronkę Franię, gąsienicę o imieniu Helmut, pajęczycę Rosie, motyla Gipsy, modliszkę Modlicha, żuka Dimę, patyczaka Slima oraz dwa szalone robaki Toka i Rolo jest pewny, że pokona konika polnego Hoppera i jego groźną bandę. Dumni powraca do mrowiska, aby zaprezentować innym mrówkom mężne owady, które pokonają koniki polne. Nowi znajomi okazują się bandą cyrkowców, na szczęście nikt oprócz Flika o tym nie wie i jest jeszcze nadzieja na mobilizację mrówek do przeciwstawienia się pasikonikom…

W polskim dubbingu usłyszymy między innymi Tomasza Bednarka (Flik), Jarosława Boberka (Tok/Rolo) i Pawła Szczęsnego (Hopper).